Tema, apie kurią verta pagalvoti gruodį – kokia eglutė bus madinga šiais metais ir kaip papuošti eglutę šią žiemą? Pateikiame įdomiausias įkvepiančias idėjas, kad Jūsų namų interjeras atrodytų lyg iš žurnalo viršelio. Parinkome net 5 stilingas tendencijas!

Klasikinė eglutė

Viena iš populiariausių idėjų puošti eglutę tradiciškai – raudonais papuošalais. Fone ant žalių šakelių raudona spalva sukuria magišką, šventišką atmosferą ir skleidžia malonią aurą aplinkui. Nenuostabu, kad daugelis žmonių sako, kad toks dekoras neša laimę ir sveikatą visai šeimai, juk žvelgiant į eglučių puošybos istoriją pirmieji papuošimai dažnai būdavo raudoni obuoliai. Moderniai klasikiniai eglutei papuošti puikiai tiks dideli apvalus žaisliukai, skoningi kaspinai ar puošmenos, primenančios raudonas uogas ir vaisius. Su vienspalve eglute verta paįvairinti žaisliukų formas – tegul būna varpelių, širdelių, kūgių, namelių ir automobilių. Įdomiu papildymu gali būti ilgi saldainiai, pakabukai su angelais ar šiaurės elniais. Jei norite visumai suteikti unikalu akcentą, mažos auksinės spalvos detalės taps puikiu sprendimu. Jie Kalėdų eglutei suteiks šiek tiek kilnumo ir ypatingo žavesio. Jei nuspręsite naudoti raudoną spalvą, įsitikinkite, kad jos yra pakankamai. Tegul raudoni būna ne tik žaisliukai, bet ir papildančių papuošimų detalės pvz. grandinėlės, virvutės, angeliuko plaukai. Tikra Kalėdų eglutė - klasikos mylėtojams. 

Apsnigta eglutė

Dirbtines eglutes privalumas, kad galime rinktis įvairių atspalvių medelius – ne tik žalius. Gan madingos baltų atspalvių, dirbtiniu sniegu pabarstytos, subtilaus blizgesio ar kitų spalvų dirbtinės eglutės. Renkantis spalvą verta pagalvoti, kokį efektą norime pasiekti. Elegantiškoms kompozicijoms puikiai tiks eglutė, kuri bus kitokios spalvos nei žalia. Viskas dėl to, kad toks nestandartinis pasirinkimas leidžia apriboti papildomų dekoracijų skaičių. Baltos lyg apsnigtos arba sidabrinės eglutės dekoravimui galima apsvarstyti, taip vadinamąjį atvirkštinę kompoziciją, kurią sudaro kontrastingų žalių eglutės dekoracijų parinkimas. Jei namie turite žalią dirbtinę arba gyva eglutę nenusiminkite, vis dar galite išgauti panašu efektą. Verta prisiminti, kad baltos eglutės nereikalauja daug dekoracijų. Tereikia kelių sidabrinių ir baltų kalėdinių burbuliukų  – geriausia matiniu bei ir plačios juostelės (galima bandyti  pusiau permatoma). Apvyniokite eglutę juostele pradedant nuo apačios, o viršuje suriškite stambu kaspiną. Pakabinę dekoracijas ant eglutės, apibarstykite ją dirbtiniu sniegu. Taip pat galite pridėti keletą snaigių – efektas bus nuostabus!

Minimalistinė eglutė

Gyva Kalėdų eglutė savaime yra puošmena, tad kartais verta prisiminti, kad mažiau yra daugiau. Sutelkdami dėmesį į paprastumą galima apriboti eglutės dekoracijų skaičių, taip parodant ir išryškinant eglutės natūralų grožį. Jei norite, kad Kalėdos alsuotu tikra eko dvasia ir minimalumu, galite visiškai atsisakyti papuošimų ant eglutei, arba papuošti ją tik baltomis lemputėmis. Natūralus, skandinaviškas ir griežtas interjeras – ideali vieta eglutei be papuošimų įstatytai į pinta jūržolių krepšį. Minimalistinis dizainas geriausiai tinka gyviems mažiems eglučių medeliams vazonuose. Puikiai dera natūralių spalvų ir medžio interjeruose. Jei vis dėlto norite eglutės su žaislais pakanka pakabinti vienspalves lemputes ir keletą vienos spalvos žaisliukų, kad eglutė būtų tikrai šventiška.  Vietoj žaisliukų tokia eglutę galite papuošti džiovintais apelsinų griežinėliais, naminiais sausainiais, mediniais varpeliais, žvaigždutėmis ar angeliukais. Rinkitės dekoracijas iš popieriaus, kartono, medžio ar džiovintų vaisių, ir gausite gražų ir natūralų efektą. Tokios dekoracijos turėtų būti natūralių, ramių spalvų – rinkitės baltą, rudą ir smėlio spalvą. Jeigu papuošę eglutę tokiomis spalvomis nuspręsite, kad ji kiek per nuobodi, neutralias spalvas galite apžaisti stipresniu akcentu, pvz., keliomis raudonomis dekoracijomis. Prisiminkite, kad paslaptis paprastume ir Jūsų eglutė atrodys tikrai nuostabiai!

Glamūrinė Eglutė

Jeigu Jums patinka švęsti, o minimalizmas Jūsų nežavi, galite išbandyti šiek tiek puošnesni variantą. Gausiai papuošta Kalėdų eglutę. Ne viskas kas blizga yra auksas? Šis šūkis tikrai netinka madingai šių metų Kalėdų eglutei! Auksiniais ornamentais ir sodrių spalvų žaisliukais tviskantis medelis – šios žiemos hitas. Kaip juos panaudoti, kad nepersistengtumėte? Atminkite, kad auksiniai papuošalai turėtų būti Kalėdų eglutės dekoro akcentu. Taigi, užuot nustelbę eglutės grožį, švelniai jį pabrėžkite. Nepuoškite eglutės tiesiog blizgančiais žaisliukais ypač nekokybiškais. Verčiau rinkitės aukso derinius su kitomis kilniomis spalvomis, tokiomis kaip balta, tamsiai mėlyna ir tamsiai žalia. Ant jūsų eglutės gali kabėti žalios, gintaro, bordo ar tamsiai mėlynos spalvos kalėdinės dekoracijos. Saugi klasika tiems, kurie galvoja, kaip nepersistengti su dekoravimu būtų apvalus burbulai su aukso spalvos ornamentais. Madinga eglutė turėtų džiuginti ne tik spalvomis, bet ir formomis bei originalia tekstūra. Jei Jus žavi drąsūs sprendimai populiariausios kalėdinės dekoracijos pasirinkus šį stilių būtų permatomi dekoruoti žaisliukai, gausiai apibarstyti blizgučiais, užpildyti konfeti ar padengti minkštu aksomu. Įdomiausios tendencijos – šviesą atspindintys auksiniai ar sidabriniai žaisliukai, tokie kaip varpeliai, žvaigždės bei visokios figūrėlės. Jei svajojate apie originalią, žibančią eglutę pirmyn! 

Vaivorykštinė eglutė

Daugelis žmonių nusprendžia atsisakyti klišintų kalėdinių dekoracijų ir šiek tiek paeksperimentuoti su spalvomis. Tokiu atveju vienas iš įdomių pasiūlymų būtų viena iš naujausių sezono tendencijų – kalėdinės eglutės dekoracijos visomis vaivorykštės spalvomis. Trumpai tariant – kuo spalvingiau, tuo geriau. Daugybės ryškių spalvų žaisliukų ir nuostabių kalėdinių dekoracijų derinys, kuris suformuos spalvingas kaskadas. Toks derinys gali įnešti naujos energijos į Jūsų interjerą. Vaivorykštinė eglutė taip pat labai fotogeniška, todėl nuotraukos su tokia unikalia puošmena atrodys tiesiog nuostabiai. Jei jums patinka išbandyti naujas, beprotiškas tendencijas, jums tikrai patiks vaivorykštės eglutės dekoracijų idėja. Kas sakė, kad vaivorykštė ir vienaragiai madingi tik vasarą? Ant tokio medžio turėtų būti daug žaisliukų, todėl geriau tam tiktu dirbtinė eglutė, kurios šakelės mažiau svirtu nuo žaisliukų gausos ir svorio, taip pasiektumėte įspūdingą efektą. Jeigu toks sprendimas atrodo pernelyg drąsus, bet visvien norėtumėte panašios stilistikos galite pabandyti ryškias spalvas pakeisti į labiau prislopintus pastelinius atspalvius. Tam puikiai tiks švelniai rožiniai, žydri, mėtų spalvos ir švelniai violetiniai žaisliukai. Pastelinę eglutę reikėtų papuošti ne tik žaisliukais, bet ir blizgančiomis grandinėlėmis, karoliukais, kaspinėliais ir net gėlėmis. Tokia eglutė atrodys kaip iš vaikiškos stebuklų pasakos. 

Eglutės puošimas – geras būdas praleisti laiką su šeima ir tuo pačiu galimybė sukurti kažką ypatingo. Nepriklausomai nuo to, ar pirmenybę teikiate minimalistinėms, popierinėms dekoracijoms ar gausiai puoštai eglutei, kartu praleistos akimirkos prie eglutės tegul būna nepamirštamos!