Pasaulis sulėtėjo - ieškome naujų veiklų, prisimename senas ir tiesiog atrandame daugiau laiko sau. turbūt ne vieni pasižadėjome sau atverti tą nedaskaitytą knygą arba pradėjome žvalgytis ką čia paskaičius. Išties naujas etapas, kuriame svarbu ne tik pasirūpinti savimi ir aplinkiniais, bet ir rasti laiko atsipalaidavimui ir poilsiui. Taigi, klausimas Jums, ar mėgstate skaityti? Jei atsakymas teigiamas, tuomet šis straipsnis kaip tik Jums.

Knygų rekomendacijų šį kartą nebus, skaitymas tai labiau ritualas, kuriame malonumą, atsipalaidavimą ir rūpesčių pamiršimą teikia pats procesas. Skaitydami persikeliame į kitą erdvę, laviname vaizduotę, o kas gali būti mieliau nei išsirinkus mėgstamą knygą jaukiai susirangyti savo mielame kamputyje ir tyliai skaityti? O galbūt Jūs vis neprisiruošiate įsigyti knygos, nes neturite jaukaus kampelio skaitymui? Taip, šiandien ruošime savo patį jaukiausią skaitymo kampelį, tereikia tik trupučio fantazijos, pastangų ir Jūs jau jį turite!

Skaitymo kampelis tai prieglobstis namuose. Jis gali pasitarnauti ne tik kaip erdvė sėdėjimui ir skaitymui, bet taip pat tapti vieta pailsėti ir mėgautis geromis akimirkomis ar net pamedituoti.

Taigi nesvarbu, ar Jūs mėgstate susivynioti į pleduką, ar būti apšviesti pasakišku saulės spindulių ir gamtos grožio, siūlome Jums kelias jaukias ir praktiškas idėjas įkvėpimui.

Ieškome vietos:

  • Sėdima vieta - skaitymas gulint ir prieblandoje tai negeras įprotis vis dėlto linkęs išlikti visam gyvenimui. Turite tokį? Kompromisinis variantas- pabandyti sukurti ergonomiška skaitymo vietą ant grindų, galbūt tai jauki erdvė po laiptais ar praplatinta žema palangė? Tinkamai pasirinkta lempa, papildoma pagalvė po juosmeniu padės rasti tinkamą padėti. Negabaritinės patogios minkštos kedės - tai vienas geriausiu pasirinkimų knygos skaitymui, tokiu būdu galite pratęsti knygos skaitymo laiką be skausmo ir pozicijos keitimo. Tokia kėdė puikiai tiks miegamajame, terasoje ar balkone. Sėdmaišis, suolelis pledai ir pagalvės irgi puikiai tiks nestandartiniam skaitymo kampeliui.
  • Knygų laikymas - vienas "ydingas" knygų mėgėjų įprotis: skaityti keletą knygų vienu metu. Kad palaikytumėte savo kampelyje tvarką, kampelyje galima laikyti tik tas knygas kurios yra skaitomos šiuo metu ir gal kelias planuojamas, taip neperkraunant namų aplinkos ir palaikant tvarką. Nedidelė lentyna, krepšys ar daiktadėžė gali priglausti skaitomas knygas ir gražiai įsipaišyti į interjerą.
  • Detalės ir funkcionalumas - Jei turite pomėgį užsirašyti patikusias citatas ar pasižymėti patikusias vietas- greičiausiai jums būtinas bent koks stalviršis, užrašų knygute, pieštukai. Jums sunku išsiskirti su žurnalais? Panaudokite jos geram tikslui. Periodinių leidinių stirta gali atstoti žurnalinį staliuką, o ir vietos mažiau užima. Be to ir karštos kavos puodelį visai nebaisu pastatyti ant praeitu metų žurnalo numerio. Dar vienas praverčiantis akcentas - minkštas kilimėlis po kojomis: kuo patogiau kojoms, tuo ilgesnį laiką praleidžiame su knyga rankose. Kilimėliai visada prideda jaukumo ir šilumos namams.

Įrengimas:

Iš tiesų skaityti galima bet kur: balkone, terasoje, virtuvėje, kambaryje ir miegamajame. Svarbu, kad jaustumėtės patogiai-nesvarbu, su popierine ar elektronine knyga rankose. Bet yra kelios vietos funkcijos į kurias verta atsižvelgti.

  • Tyla - greičiausiai kiekvienas sutiks, kad geras, malonus skaitymas reikalauja susikaupimo, o susikaupti yra be galo sunku, kai nėra tylos ir ramybės. Pagalvokite, kokia namo ar būto dalis yra ramiausia, kur praktiškai niekas nevyksta ir galima būti vienumoje su knyga?
  • Apšvietimas  - Skaitymo šalininkai rekomenduoja knygai skirt, bent valandą per dieną. Kada bus tą skaitymo valanda - ryte, dieną, vakare? Jei tik yra galimybė rinkitės aplinka kurioje yra daug natūralios šviesos ir jei įmanoma kuo dažniau skaitykite esant natūraliam apšvietimui. Kryptinis apšvietimas tinka tikrai ne visiems. Patogiausia šalia skaitymo vietos vis dėlto pastatyti tokį šviestuvą, kurį galima būtų reguliuoti įvairiomis kryptimis ir kuris jums priimtinas tiek savo išvaizda, tiek skleidžiama šviesa.

skaitymo vieta palepėjee

Žinoma skaityti galima lovoje ir ant sofos, sėdint kompiuterinėje kėdėje, nebūtinai tam sukurtoje skaitymo zonoje. Tačiau juk taip šaunu, kai turite savo asmeninę erdvę, savo ritualą juolab ši zona visiškai nesudaro kontrasto bendram interjero stiliui. Namai, kuriuose pagarbiai žiūrima į knygas, visada bus jaukus ir svetingi, o ir vaikams geras pavyzdys - neprošal. Taigi skaitykite patogiai ir su malonumu!

Linkime sukurti savo namuose jauku skaitymo kampelį, kuriame galėtumėte pabėgti nuo visų dienos rūpesčių!

patogi skaitymo vieta
metalinė daiktadežė knygoms
pinkas krepšys žurnalams ir pledams