Jogos kilimėlis - kaip išsirinkti tinkamiausią?
Jogos kilimėlis tiesiog būtinas atributas kiekvienam jogui. Jo išskleidimas tai tam tikras ritualas. Toks ritualas tampa savotišku simboliu, kad jau atėjo ta akimirka, kai skirsime laiko sau. Žinoma norime, kad mankštos kilimėlis būtų gražus, estetiškas ir praktiškas. Geras jogos kilimėlis visų pirma yra saugumo ir patogumo garantas bet kurios praktikos metu. Taigi, kaip išsirinkti sau tinkamiausią?
Medžiaga - rinkitės natūralias medžiagas
Kilimėlio medžiaga tai pagrindinis dalykas dėl kurio reikės apsispręsti, būtent nuo medžiagos ir jų kombinacijų priklausys pagrindinės kilimėlio savybės: tamprumas, atsparumas slydimui, sukibimas su grindimis ir kūnų, atsparumas drėgmei ir t.t. Tikėtina, kad šiuo aspektu iškils daugiausia sunkumų, nes rinkoje vyrauja labai didelis pasirinkimas. PVC, TPE, PU bei natūralus kamštis, natūralus kaučiukas ar džiutas - kiekviena iš šių medžiagų turi savo specifines savybes. Visų pirma atkreipkite dėmesį į kilimėlio patvarumą ir jo atsparumą slydimui. Verta atkreipti dėmesį į natūralias medžiagas, kurios atsparios bakterijoms bei dulkėms, todėl jas gali naudoti ir alergiški žmonės. Be abejo, dėmesio verti mūsų parduotuvėje esantis Flow kolekcijos mankštos kilimėliai. Toks jogos kilimėlis pagamintas iš natūralios, 100% biologiškai skaidžios gumos, be tokių nepageidaujamų priedų kaip švinas, kadmis, lateksas ar silikonas. Viršutinis sluoksnis padengtas mikropluošto audiniu yra švelnus lyg zomša, tad šis jogos kilimėlis itin malonus prisilietimui, be to puikiai sugeria drėgmę bei prakaitą. Jeigu atvirkščiai praktikos metu delnai neprakaituoja puiku sukibimą nuo pat pirmos mankštos minutės garantuos Flow Coated kilimėliai su papildomu šiurkštesniu, neslidžiu padengimu.

Amortizacija - kokį storį pasirinkti?
Rinkoje daug skirtingo storio kilimėlių, jų storis svyruoja nuo 1mm iki 8mm. Logika sako, kad kuo didesnis storis, tuo geresnė bus sąnarių amortizacija, bet ar tai tiesa ir storas kilimėlis visada bus praktiškas?
- Ploniausi kilimėliai 1-2 mm ypač lankstūs bei suteikia stipru stabilumo pojūtį, o svarbiausia - juos galite pasiimti su savimi visur! Ploni kilimėliai dar vadinami kelioniniais ypač tinka žmonėms, kurie sportuoja už gyvenamosios vietos ribų ir iki jos eina pėsčiomis arba važioja dviračiu
- Vidutinio storio kilimėliai 2–5 mm yra mažiau lankstūs, bet suteikia daugiau minkštumo ir gėriau amortizuoja, taip apsaugant Mūsų sąnarius. Tokio storio pakaks, kad pajaustumėte tvirtą izoliaciją nuo grindų ar žemės, kas ypač svarbu intensyvių ir dinamiškų jogos stilių metu.
- Labai stori kilimėliai pvz. 8mm turi daugiau minusų nei pliusų. Kadangi amortizavimui įtakos turi ne tik kilimėlio storis, bet ir pati medžiaga, jos tankis, mažesnis tamprumas, storesni kilimėliai kartais paveda. Tokie kilimėliai gaminami iš mažesnio tankio, pūstu medžiagų, nes kitaip turėtu itin didelį svorį. Tokio tipo medžiagos yra įprastai labiau tamprios, gan slidžios ir visai netinka pratimams kuriuose reikia išlaikyti balansą. Nors gulėdami ant tokių jaučiame komfortą, kilimėlis mankštai turi būti toks, kad šiek tiek jaustųsi grindys, o atlikdami tiek stovimus, tiek gulimus pratimus galėtumėte stabilizuoti padėtis pratimų metu.
Dydis - koks jis turi būti?
Klasikinio kilimėlio išmatavimai yra 180 cm x 60 cm, bet egzistuoja ir daugybė kitų derinių. Kalbant apie ilgį - įprasta sakyti, kad jis turėtų būti bent 10 cm ilgesnis už jūsų ūgį, tačiau svarbiausia, kad ant jo pilnai tilptume gulint Savasanoje. Jei virš galvos lieka tik 5 cm rezervo, to pilnai pakanka. Tiesą sakant, kilimėlio dydis labai individualus dalykas, kuris priklauso nuo asmeninių žmogaus poreikių. Visada verta rinktis šiek tiek platesnius modelius grupiniams užsiėmimams, nes būtent plotis nulems kiek erdvės mankštai turėsite. Nepamirškite, kad labai platus pvz. 80 cm pločio kilimėliai, yra gana didelių gabaritų, tad kartais sukelia ir nepatogumu, kad ir renkantis krepšį kilimėliui. Pasirinkus kilimėlio medžiagą, storį ir dydį, galite išsirinkti papildoma jogos inventorių. Jogos kaladėlė ir tempimui skirtas jogos diržas stipriai palengvins ir pagerins Jūsų praktiką. O toliau belieka tik visiškai atsipalaiduoti.



Kilimėlio pasirinkimas nėra toks sudėtingas, kaip gali pasirodyti. Tiesiog reikia atsižvelgti į savo poreikius, pažangos lygį ir į tai, kaip atrodo jūsų praktika. Jei teks dažnai keliauti su savo kilimėliu, rinkitės modelius, kurie sveria mažiau nei 2,5 kg. Taip pat atkreipkite dėmesį į praktikuojamos jogos stilių. Statinei jogai, kur svarbus stabilumas, tiks kitoks kilimėlis nei dinaminei jogai, kur svarbu sklandus perėjimas tarp padėčių, todėl prieš nuspręsdami įsigyti kilimėlį, atsakykite į aukščiau pateiktus klausimus. Tikimės, kad jie palengvins pasirinkimą. Atminkite, kilimėlio pasirinkimas yra individualus dalykas, o geras kilimėlis yra tas, kuris atitinka Jūsų lūkesčius! Rinkitės ilgai tarnaujančius, draugiškus planetai kilimėlius ir praktikuokite jogą su džiaugsmu.
Panašios Prekės
Share this post
Šiame tinklalapyje naudojami slapukai (eng. cookies)