Ką veikti su vaikais namuose? Klausimas kurį sau užduoda beveik visi tėvai.  Kai namų darbai jau paruošti, pats laikas pagalvoti kaip linksmai ir naudingai praleisti laiką namie, nepristigti idėjų ir žinoma paįvairinti savo kasdienybę. Parinkome net keturiolika puikių idėjų Jūsų laisvalaikiui su vaikais namuose.

Vaikai  mažieji pagalbininkai?

 • Įtraukite mažuosius į namų ruošos darbus: leiskite iškraustyti indaplovę, išsiurbti kilimą, surūšiuoti skalbinius, nuvalyti dulkes nuo rėmelių. Nepamirškite įvertinti vaiko pastangų ir padėkoti už pagalbą!
 • Pats metas vaiką supažindinti su tvaria gyvensena. Atidžiai peržvelkite žaislus, kurios įmanoma sutaisyti, ar rūbus kurios galima susiūti. Kartu pabandykite priklijuoti nulūžusį mašinos ratą arba leiskite tą padaryti pačiam vaikui! Nustebsite, kokį kūrybišką išminčių auginate. Nebenaudojamus žaidimus ar išaugtus rūbus parduokite arba atiduokite tiems, kas juos panaudos antrą kartą!
 • Pavasaris - sodinimo metas! Kartu nutarkite, kokias daržoves ar gėles norite sodinti šiemet ir pasikapstykite žemėse. Neturite savo kiemo? Ne bėda! Yra daug gėlių, prieskoninių žolelių, kurias įmanoma užauginti namų sąlygomis, o kai kurie parduotuvių tinklai siūlo netgi mažus naminius šiltnamius. Galbūt užaugintą derlių pavyks net paragauti?
 • Pagaminkite ką nors kartusaldų pyragą ar sveikuoliškus sausainius. Ką gali žinoti, gal tai išsirutulios į žavią šeimos tradiciją?

Laisvė kūrybai!

 • Neišmeskite kartoninių pakuočių, įvairių indelių. Leiskite vaikui juos dažyti, karpyti ir stebėkite, kokie meno šedevrai ar išradimai gimsta!
 • Surenkite iškyla kambaryje. Pledas + užkandžiai + arbata = smagiai praleistas laikas!
 • Vaikas neatlimpa nuo telefono ekrano? Supažindinkite mažuosius su kitomis išmaniųjų funkcijomis įjunkite kamerą ir sukurkite trumpą filmuką. Šiuolaikinių programelių pagalba galima lengvai montuoti, karpyti. Ne tik papramogausite, bet ir sukursite nuostabių prisiminimų.
 • Pasidarykite stalo žaidimą: juk turėtų būti smagu žaisti pagal savo sukurtas taisykles!
 • Pasistatykite tvirtovę iš pagalvių, antklodžių ir kėdžių. Fantazijai ribų nėra tai gali būti ir laivas, ir parduotuvė, ir lėktuvas. Bus smagu ne tik vaikams, bet ir tėvams!

Nepamirškite mokslo bei sveikatos

 • Skaitykite! Mokslininkai bei pedagogai sako, kad vaikas turi bent 20 minučių per dieną praleisti skaitydamas arba klausydamas pasakų. Įpinkite įvairovės: vieną dieną gali skaityti vaikas tyliai, kitą klausyti, kaip skaito tėtis, trečią vaikas gali skaityti visiems šeimos nariams. Pažvelkite į tai kūrybiškai: perskaitytą knygą visi šeimos nariai gali suvaidinti.
 • Paklauskite, kokia veikla mokykloje ar darželyje vaikui patinka labiausiai ir pritaikykite ją namuose. Galbūt visa šeima susėsite į ryto ratą ir aptarsite dienos darbus? O gal padarysite smagią mankštą? Galbūt vaikas norės pats pravesti pamoką? Įsijausti į mokytojo vaidmenį padės kreida rašoma lenta .
 • Gilinkite Kalbos žinias! Nesvarbu, ar tai gimtoji, ar užsienio kalba. Turbūt jau žinote, kad mažieji yra gan imlūs kalboms, todėl nebijokite pažinties su užsienio kalba. Mokytis galima smagiai ir pamažu: žaidžiant, dainuojant ar paprasčiausiai bendraujant.
 • Sportuokite: nesvarbu, ar tai trumpa mankšta ryte, ar joga su mama, ar tiesiog linksmi šokiai. Judesys ne tik stiprina kūną, bet ir kelią nuotaiką!
 • Sekite šuoliukų rekordo su šokdyne! Nepamirškite, kad visi užsiėmimai turi teikti malonumą!

Teksto autorius "Ji Rašo" susipažinkite: https://www.instagram.com/ji.raso.tekstus